KÜNYE

Ortadogudan web sitesi Ortadoğu coğrafyası, Türk ve İslam dünyası hakkında özgün içerikli paylaşımlarla kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasını amaçlayan bir dijital platformdur.

Ortadogudan, güncel tartışmalardan uzak, özgün içeriklerle Ortadoğu coğrafyası üzerine çalışmalar yapan araştırmacı ve akademisyenlerle yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden geleceğin uzmanlarını aynı çatı altında birleştirmeyi hedeflemektedir.

Atölye bölümünde Ortadoğu alanında eğitimlerine devam öğrencilerin denemelerine yer verilirken Kronoloji bölümünde Ortadoğu coğrafyasının siyasi, iktisadi ve sosyal alanda geçirdiği dönüşümler bir zaman çizelgesi ile sunulacak;  Kitap Tahlil ve Tenkit bölümünde özellikle Ortadoğu hakkında yazılmış eserlerin incelemelerine yer verilecektir. Aylık Basın Taraması bölümünde ise Ortadoğu hakkında yayımlanan İngilizce, Almanca ve Arapça haber ve yorumların kısa özetleri paylaşılacaktır.

Ortadoğu Vakfı tarafından desteklenen ortadogudan.com web sitesinde yayımlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. ortadogudan.com web sitesinde yayımlanan yazı ve içeriklerin izinsiz kullanılmaması önemle rica olunur.

Sorumlu Yazı İşleri
Mehmet Nuri Altun
İletişim: ortadoguvakfi@gmail.com
Adres: Yukarı Öveçler Mah. 1286. Sok. No:1/4 PK: 06460 Çankaya Ankara
+90 312 473 56 87